2021 RESULTS

2021 RESULTS

Compac Sporting Championship - Eriswell Lodge 29 August

The full results can be found here.

A Class:

N Skinner  (J/T First)

A Easeman  (J/T First)

 

B Class:

L Phillips

T Hockey

W Page, P Mayhew

 

93/100

93/100

 

 

94/100

93/100

89/100

C Class:

C Brumbley

M P Hermitage, D Pointer, M Smith

 

DC Class:

P Hamlin

P Romaine

S Elliott

 

90/100

89/100

 

 

85/100

82/100

79/100

All Round Championship - Eriswell Lodge on 1st August

The full results can be found here.

AA Class:

Lee Phillips

A. Rogers

Rob Butters

 

A Class:

Michael Payne

Jasper Pearce

 

94/100

90/100

88/100

 

 

84/100

83/100

B Class:

Joe Norman

Darren Coham  (Joint 2nd)

Patrick Mclauchlan (Joint 2nd)

 

C Class:

Carl Sobkowiak

Robert Kingston

 

84/100

79/100

 

 

 

80/100

78/100

DTL Championship - Eriswell Lodge on 25th July

The full results can be found here.

AA Class:

Geoff Howlett

Paul Neal

 

A Class:

Alistair Whitehall

Josh Nunn

 

97/287

96/287

 

 

92/270

92/270

B Class:

Lee Coe

 

C Class:

Andrew Whiting

 

96/281

 

 

93/275

 

FITASC Championship - Eriswell Lodge on 11th July

The full results can be found here.

A Class:

Oliver Wilde

 

B Class:

Lee Phillips

 

88/100

 

 

93/100

 

C Class:

David Sheldrake

 

D Class:

Henry Lungey

 

75/100

 

 

76/100

 

Skeet Doubles Championship - Eriswell Lodge on 30th June

The full results can be found here. * Veterans champion to be determined by a shoot-off between Robbie Manning and Eric Chapman - both shot 47/50.

AA Class:

Pauline Chapman

Lee Coe

 

A Class:

Andrew Stephenson

 

48/50

48/50​

 

 

48/50

 

B Class:

Corbie Barnard

Gary Bridger

Bernie Polley

 

C Class:

Henry Lungey

 

45/50

45/50

45/50​​

 

 

45/50

 

ABT Championship - Eriswell Lodge on 23rd June

The full results can be found here.

A Class:

Robert Flowers

Daren Parsons

 

B Class:

Gary Miller

 

45/50

45/50​

 

 

46/50

 

C Class:

Adrian Cook

 

D Class:

Josh Nunn

 

41/50​

 

 

42/50

 

Single Barrel Championship - Eriswell Lodge on 16th June

The full results can be found here.

Double Rise Championship - Eriswell Lodge on 9th June

 (This was an unregistered event therefore there are no scores on CPSA website)

English Skeet Championship - Eriswell Lodge on 23rd May

The full results can be found here.

Sporting Challenge - Barrow Sporting Clays on 16th May

The full results can be found here.

Sportrap Championship - Eriswell Lodge on 24th & 25th April

The full results can be found here.

Bringing you the latest news and results from your County.

EVENTS DIARY

HOME

2019 RESULTS

Suffolk

Champion:

L. Phillips

 

Veterans Champion:

P.Mayhew

 

Ladies Champion:

CL. Patten

 

Junior Champion:

W.Page

 

 

94/100

 

 

89/100

 

 

68/100

 

 

89/100

 

 

Champion:

Lee Phillips

 

Veterans Champion:

A. Rogers

 

Ladies Champion:

Pauline Chapman

 

Junior Champion:

Jasper Pearce

 

 

94/100

 

 

90/100

 

 

87/100

 

 

83/100

 

 

Champion:

Paul Neal

 

Veterans Champion:

Robbie Manning

 

Ladies Champion:

Charlotte Patten

 

Junior Champion:

Robert Kingston

 

 

96/287

 

 

96/281

 

 

80/233

 

 

92/262

 

 

Champion:

Lee Phillips

 

Veterans Champion:

Neil Bedingfield

 

Ladies Champion:

Charlotte Patten

 

Junior Champion:

William Page

 

 

93/100

 

 

84/100

 

 

 

 

 

84/100

 

 

Champion:

Pauline Chapman

 

Veterans Champion:

To be determined *

 

Ladies Champion:

Pauline Chapman

 

Junior Champion:

Henry Lungey

 

 

48/50

 

 

47/50

 

 

48/50

 

 

45/50

 

 

Champion:

Gary Miller

 

Veterans Champion:

Gary Miller

 

Ladies Champion:

Pauline Chapman

 

Junior Champion:

Robert Kingston

 

 

46/50

 

 

46/50

 

 

36/50

 

 

37/50

 

 

Champion:

Geoff Howlett

 

Veterans Champion:

Robby Manning

 

Junior Champion:

Robert Kingston

 

 

47/50

 

 

47/50

 

 

34/50

 

 

Champion:

Rob Butters

 

Veterans Champion:

Gregory Rayner

 

Ladies Champion:

Charlotte Patten

 

Junior Champion:

Robert Kingston

 

 

40/50

 

 

38/50

 

 

20/50

 

 

30/50

 

 

Champion:

Stuart Smith

 

Veterans Champion:

Eric Chapman

 

Ladies Champion:

Charlotte Patten

 

Junior Champion:

Henry Lungey

 

 

100/100

 

 

94/100

 

 

75/100

 

 

98/100

 

 

Champion:

Aaron Harvey

 

Veterans Champion:

Alan Coy

 

Ladies Champion:

Pauline Chapman

 

Junior Champion:

Simon Muirhead

 

 

97/100

 

 

95/100

 

 

90/100

 

 

92/100

 

 

Champion:

Rob Butters

 

Veterans Champion:

Chris Willis

 

Ladies Champion:

Charlotte Patten

 

Junior Champion:

Will Page

 

 

94/100

 

 

87/100

 

 

58/100

 

 

92/100

 

 

2018 RESULTS